Огляд Ajax Hub Plus і навіщо він потрібен

Про автора

Володимир Флоров

Головний інженер ТОВ Кібстор. Наш технічний гуру і просто товариська людина.

Можливо, частина власників звичайного Hub, після того, як дізналися про появу нового Hub Plus, задумалися про заміну. Для тих, у кого з'являлися такі думки, варто подумати, чи необхідна вона. Але зовсім не через те, що нова централь не вдалася. Так Hub Plus краще, але краще в плані функціональності. Щоб зрозуміти чи потрібен вам новий Hub, потрібно задатися питанням вистачало чи вам функціоналу звичайної централі? Якщо так, то нова вам не потрібна. Але якщо ви чекали оновлення, щоб додати в свій Hub більше 9-ти груп або більше 10-ти відеокамер тощо, то Hub Plus - це те що вам потрібно.
Далі поговоримо про цифри. Отже, таблиця поліпшень, які відразу впадають в очі:

 

Hub

Hub Plus

Груп

9

25

Користувачів

50

99

Пристроїв (датчики, сирени)

100

150

Відеокамер

10

50

Резервный аккумулятор

15 годин

16 годин

Також додали додаткові два канали зв'язку: другу SIM карту і Wi-Fi. Всі інші зміни йдуть по частині заліза, більше оперативної пам'яті і постійної пам'яті, нова 4-х шарова плата, оновлений процесор.
Тепер Ajax стала першою охоронною сигналізацією відразу з чотирма каналами зв'язку. Природно, можна використовувати не всі канали зв'язку, припустимо, використовувати замість Ethernet тільки одну SIM або SIM разом з Wi-Fi.
Тепер обговоримо як працюють канали зв'язку і навіщо це потрібно.
Перша SIM-карта буде завжди в пріоритеті. У разі, якщо перша SIM-карта не може пропустити повідомлення по каналу 3G, то вона перемикається на 2G, якщо і 2G не відгукується, то в такому випадку Hub перемикається на другу SIM-карту і проводить ті ж дії.
Ethernet і Wi-Fi. Суть цих двох каналів однакова, відмінність тільки в методі передачі даних: по кабелю або по повітрю. Але не все так просто. Як заявив виробник: при використанні тільки Wi-Fi, дальність дії зв'язку між датчиком і централлю, збільшується в два рази, оскільки відсутні шуми від кабелю Ethernet, що сприятливо впливає на використання Ajax на великих об'єктах.

Зовнішні відмінності, як видно на фото - мінімальні:

Ajax Hub Plus

Отже, підіб'ємо підсумки: якщо у вас звичайний Hub, то оновлювати на Plus версію немає сенсу. Новий Hub Plus в основному призначений для об'єктів, з площею яких звичайний Hub не може впоратися, або для тих, хто не хоче морочитися з прокладанням кабелів і псувати інтер'єр кімнати.