Налаштовуємо сигналізацію Ajax своїми руками

Першим ділом, для налаштування комплекту сигналізіції Ajax, на смартфоні необхідно встановити додаток Ajax, саме в ньому буде зареєстровано Ajax Hub, який є прийомно контрольним прибором у комплекті сигналізації.

Ссилки на додаток Ajax можна знайти тут, або в смартфоні переходимо в магазин додатків AppleStore, або PlayMarketі набираємо в пошуковій системі «ajax». Під час реєстрації слід ретельно вводити свій телефонний номер і електронну пошту, так як саме туди прийде повідомлення з кодом підтвердження реєстрації.

 

Іноді щось йде не так - не переживайте, ви завжди можете запитати коди повторно, але для цього буде потрібно ввести другий номер телефону та адресу електронної пошти, так що не поспішайте відправляти дані без перевірки.

Коди реєстрації Ajax

Після успішної реєстрації та входу, додаток попросить вас додати Аякс Hub. Тут слід ввести (будь на вибір) ім'я хаба, а також серійний номер, він знаходиться на стікері задньої кришки пристрою і продубльований на упаковці. Решта датчиків і пристроїв маркована точно так само - зворотна сторона корпусу і упаковка.

{yt_sociallocker}

Продовження реєстрації Ajax

Не обов'язково вводити довгий серійник руками, за допомогою додатка і камери смартфона можна вважати QR-код-, який розташований на стікерах пристрої (задня кришка і упаковка). За таким же принципом, в хабі, реєструються і інші пристрої сигналізації Ajax. Після реєстрації з'являється екран, на якому відображається:

 • пристрої, які зареєстровані в системіе;
 • нинішній статус хаба (зараз він повинен бути «Знятий з охорони»);
 • GSM-індикатор зв'язку (його зараз бути не повинно);
 • заряд батареї;
 • можливість заглянути в налаштування датчиків Ajax;
 • клавіша для додавання нових датчиків;
 • іконки налаштування кімнати, повідомлень і брелока.

Налаштування хаба Ajax

Натиснувши на ярлик хаба, ви побачите інформацію зі статусом пристрою, тут можна і налаштувати хаб, для цього кликнемо по іконці під виглядом шестерінки. На скріншоті видно, що хаб зараз підключений до мережі 220В, у нього повністю заряджена батарея, відкрита задня кришка і відсутній GSM сигнал.

продовження налаштування хаба Ajax

Закриємо кришку. Тут же надійде сповіщення: «Корпус закритий», зміниться стан в статусі.

продовження налаштування и підключения хаба Ajax

Почнемо настройки GSM-зв'язок і розбереться в проблемі з відсутністю підключення. З'ясувалося, що проблема полягає у відсутності коштів на рахунку сім-карта, поповнить баланс, тепер хаб знаходиться в мережі GSM і готовий відправляти SMS. Тепер зазначимо необхідні номери.

УВАГА! Перед установкою SIM-карти в Hub, з неї ОБОВ'ЯЗКОВО потрібно зняти PIN-код.

продовження налаштування и підключения до мережі хаба Ajax

Відкриваємо пункт меню «Користувачі». Зараз тут відображається тільки адміністратор, за його налаштувань видно, що для нього включений тільки повідомлення в додатку, а SMS повідомлення або дзвінки за замовчуванням отключени.Для тест повідомлень активує відразу все повзунки в опціях повідомлень.

Налаштування користувачів у хабі Ajax

Додамо ще кілька користувачів, для цього використовуємо адресу електронної пошти або контакт зі списку контактів. Додаток висилає запрошення стати користувачем системи на зазначені адреси з посиланням на установку додатка для охоронної системи Ajax.

Налаштування користувачів у хабі Ajax

Також після установки додатків і реєстрації додаткових користувачів у системі, ми бачимо їх в списку користувачів програми. Під час реєстрації користувач повинен вписати ту адресу електронної пошти, яку адміністратор вислав в запрошенні. У списку користувачів відображені контакти, тепер можна налаштувати для них способи повідомлень так само, як і для облікового запису адміністратора. Для будь-якого користувача доступні всі канали оповіщення, виняток є тільки «Дзвінок по тривозі» - така опція доступна лише адміністратору системи.

Канали оповіщення в хабі Ajax

Користувач в додатку може переглядати статуси пристроїв, але доступ до налаштувань системи Ajax він не має. Одна система може «пам'ятати» до 50 користувачів, це залежить від версії операційної системи, яка встановлена в хабі, адміністратор завжди лише один.

Отже, ми вже підготували до програмування хаб, додали користувачів, налаштували канали повідомлень про події в системі. Тепер переходимо до додавання датчиків, їх налаштування. Повернемося на робочий стіл, натиснемо на кнопку «Кімнати» в додатку, далі «Додати кімнату». Введемо назву і, при необхідності, фотографію кімнати.

Збережемо дані і налаштуємо параметри кімнати:

 • час затримки на вході (показує, через скільки секунд після спрацювання вмикається тривога);
 • час затримки на виході (щоб встигнути поставити систему на сигналізації перебуваючи в кімнаті і вийти з неї, не викликаючи спрацювання датчиків),
 • часткова постановка на охорону (можливість поставити під охорону окремої група датчиків, наприклад, датчики відкриття на вікна на нічний час).

Налаштування параметрів в хабі Ajax

Найпоширеніші налаштування - Зал, Спальня, Коридор, Кухня, час затримки 60 секунд. Система підтримує до 12 просторів охорона (кімнати), в них можна встановити до 100 датчиків різних типів.

Приступимо до підключення та налаштування датчиків.

Подключение и настройка AJAX MotionProtect беспроводного датчика движения

Налаштування параметрів в хабі Ajax

У комплекті з датчиком завжди є кріпильні аксесуари - двосторонній скотч або саморізи з дюбелями.

Відкриємо кришку на задній панелі пристрою, переведемо тумблер живлення в положення «ON» (включено). Тепер на будь-якому рух датчика відреагує миготіння зеленого індикатора зверху на лицьовій панелі.

Тиснемо «Додати пристрій» в додатку і вводимо мінімальний набір налаштувань: назва датчика, ідентифікатор, кімнату, де буде встановлюватися датчик. Нагадую, що ідентифікатор знаходиться на зворотному боці датчика і на упаковці.

Найпростіший варіант - відсканувати QR-код смартфоном. Додаток нагадує нам, що датчик зареєструється в системі лише в момент включення, необхідно вимкнути і включити його знову, що ми і робимо.

Налаштування датчиків Ajax

Після цих маніпуляцій датчик повинен з'явитися на робочому столі. Перевіримо його стан, для чого натиснемо на картинку датчика. У момент, коли закриємо задню кришку датчика, зміниться його Cтатус, Прийде Push-повідомлення адміністратору і користувачам, якщо для них налаштована оповіщення про технічні події в системі.

Встановимо датчик для тестування в прохідній кімнаті (зал) і розташуємо його так, щоб зона видимості захоплювала частину коридору. При тестуванні у датчика загориться зелений сигнал. При фіксації руху - сигнал гасне.

Підсумок експерименту повинен привести до того, щоб пройти по квартирі, не потрапивши в зону видимості датчика було неможливо.

Виробник до кінця не розкриває всі тонкощі обробки інформації від датчиків, але підкреслює: «Датчик використовує принципи аналізу випромінювання тепла від об'єктів в інфрачервоному діапазоні, поєднуючи їх з детектором руху».

Датчик оцінює тепловий фон об'єкта, захоплює найчастіше теплі об'єкти, порівнюючи їх температуру і підвідність. За результатами роздільного аналізу температурних даних у суммі з переміщенням об'єкта датчик виконує рішення про наявність зовнішніх пристроїв. Він має три ступеня чутливості (низька, середня, висока), які підлаштовують допустиму похибку при аналізі.

Підключення і настройка AJAX DoorProtect датчика відкриття вікна / двері

Налаштування датчиків відкриття Ajax

Крім датчика з герконом в комплекті поставляється магніт великий і маленький.

Виробник Ajax радить встановлювати датчик відкриття AJAX на нерухомої частини, а магніт - на рухомий. Такий датчик, як і всі подібні, реагує на розрив ланцюга.

У коробці можна знайти монтажні аксесуари + інструкція. Задня стінка датчик має гніздо для підключення дротяного датчика, на разі доповнення системи іншого датчик, а також QR-код з серійників і майданчик кріплення SmartBracket.

Реєстрація та налаштування датчика в Ajax Hub така ж, як і датчика руху.

Реєстрація датчики відкриття Ajax

Поруч зі статусами рівня сигналу і заряду батареї, датчик відкриття має ще іконку, яка демонструє стан датчика: відкрито / закрито. Перевіряємо статус датчика - все «ОК».

Датчики відкриття в додатку Ajax

AJAX SpaceControl – брелок керування охоронною системою

Брелок Ajax

 

Брелок реєструємо в додатку також, як і датчики, є лише одна відмінність - на ньому немає серійного номера і QR-коду, їх потрібно зчитувати з упаковки, так що не викидайте її.

Налаштування пульта Ajax

На брелоку є 4 кнопки: «Поставити на охорону», «Зняти з охорони», «Часткова постановка на охорону», «Тривожна кнопка».

З тривожною кнопкою варто бути обережним - вона активує мобільні телефони користувачів в режимі сирени. У новій операційній системі для Аякс Хаб Малевича з'явилася можливість відключити тривожну кнопку.

Опції брелка Ajax

Опції брелока продубльовані на окремій вкладці програми. Можна вибрати, що для вас зручніше: обмежитися додаток або укомплектувати в'язку ключів брелока.

Як бачимо, в налаштуванні системи немає нічого складного, не більше ніж півгодини і у вас в квартирі робоча бездротова система охорони Ajax з оповіщенням про події для вас і родичів.

{/yt_sociallocker}