Правильна комутація домофона і панелі виклику

Частина людей, які купують домофон хочуть спробувати встановити монітор, панель виклику і прокласти кабель самостійно. І багато помиляються вже в момент покупки, вибираючи стандартний сигнальний кабель з чотирма жилами і керуючись логікою, що там чотири контакти, значить вистачить чотири жили. Насправді до цієї справи потрібно підійти більш відповідально, оскільки в більшості випадків кабель укладається раз і назавжди.

Про автора

Володимир Флоров

Головний інженер ТОВ Кібстор. Наш технічний гуру і просто товариська людина.

Якщо ви все-таки вирішили заощадити і берете стандартний сигнальний кабель, то потрібно брати мінімум шестіжільний, оскільки під час експлуатації вони можуть пошкодитися з різних причин, а так у вас відразу є запасні.
У разі якщо ви вирішили зробити все раз і назавжди, то беріть гарну виту пару(Вуличну з екраном) і не біметал, а мідь. По-перше, вуличний кабель міцний, його складно пошкодити. По-друге, якщо є необхідність прокласти трасу поза приміщенням, навіть якщо він ніде не захований і висить на паркані, під дощем або снігом, він просто не зможе прогніть. Також перевага кручений пари в методі комутації (продемонстровано на зображенні). Правильна комутація домофона і панелі виклику
Перевага такої комутації - це відсутність перешкод по відео і аудіо каналах, оскільки GND (мінус) проходить по біло-помаранчевому і біло-зеленому проводам, він екранує перешкоди.
Також вже безпосередньо під час монтажу необхідно уважно здійснювати з'єднання. На панелі і на домофон є позначення контактів (проводів), при цьому у кожного бренду різний порядок і різні кольори проводів, тому варто звірятися саме за даними позначенням, а не за кольором проводів. У разі якщо ви допустили помилку в комутації та запустили обладнання, обидва пристрої можу вийти з ладу з незворотними наслідками.