Налаштування роботизованої ip камери Dahua DH-SD22204T-GN

Сьогодні ми навчимося налаштовувати роботизовану камеру DH-SD22204T-GN.

Про автора

Володимир Флоров

Головний інженер ТОВ Кібстор. Наш технічний гуру і просто товариська людина.

Спочатку нам потрібно зайти в додаток ConfigTool (додаток можна скачати за посиланням в кінці статті), для того, щоб виявити IP адреса камери і увійти в веб-інтерфейс.

После того как вошли в веб-интерфейс, проходим авторизацию. Вас попросят ввести новый пароль, повторить его и ввести адрес электронной почты (чтобы в случае утери пароля вы могли восстановить его с помощью почты).

Увага!

Ви не зможете увійти в веб-інтерфейс, якщо підмережа камери не збігається з вашою.

Наприклад:
якщо IP адреса вашого роутера - 192.168.1.1, вашого комп'ютера - 192.168.1.20, то IP адреса камери повинен виглядає так: 192.168.1ХХХ, де ххх - будь-який число від 1 до 255 яке не використовується в цій мережі.

Наведемо прикладом для мережі з п'ятьма користувачами і одним роутером:
Роутер – 192.168.1.1
Користувач 1 – 192.168.1.10
Користувач 2 – 192.168.1.20
Користувач 3 – 192.168.1.30
Користувач 4 – 192.168.1.40
Користувач 5 – 192.168.1.50
У цьому випадку камера може бути під будь-якою адресою крім 1, 10, 20, 30, 40, 50. Можна вибрати, скажімо 192.168.1.108.

Змінити IP-адреса відеокамери можна за допомогою тієї ж програми ConfigTool, натиснувши на іконку у вигляді олівця в рядку з нашою камерою як показано на зображенні:

Налаштування роботизованою ip камери Dahua

Після того як натиснули на «олівець» у вас вискакує таке вікно: 

Настройка роботизированной ip камеры Dahua

В цьому вікні у нас є вибір статичного IP або динамічного (DHCP під цифрою 4 на зображенні вище). У разі вибору динамічного IP, то він буде змінюватися постійно, вибираючи вільний IP адреса в мережі. Але ставити динаміку не бажано, оскільки камера може зайняти адресу виключеного пристрою і виникне конфлікт між ними. В результаті якесь із пристроїв не буде працювати, а може і обидва відразу. Тому, як у великій, так і в малій локальної мережі бажано вибирати статику.

А ось статичний IP адреса - це коли ви задали його один раз, і він більше не буде змінюватися, якщо ви самі не зробите це. Як поставити статику: в цьому вікні (картинка вище) ставимо галочку навпроти Static, в першій графі (показано на зображенні під №1) вводимо бажаний IP адреса і враховуємо підмережа, в другій (на зображенні вище №2) вводимо маску підмережі 255.255.255.0 (не залежно від вашої мережі ставитися всюди однаково), у третій (на зображенні вище №3) вводимо IP адреса вашого роутера, натискаємо «ОК» і IP адреса змінений.

У разі невдачі переконайтеся чи правильно у вас встановлено пароль на пристрій в пункті «Search setting».

Отже, ви увійшли в веб-інтерфейс, пройшли авторизацію, тепер потрібно відразу виставити правильно час, щоб запис йшла коректно і щоб було зручніше її переглядати, також це допоможе в налаштуванні записи.

Налаштування роботизованою ip камери Dahua

На зображенні ви бачите де можна знайти настройки часу. Все що вам потрібно на цій сторінці - це клавіша «синхронізація», яка дає можливість синхронізувати час з ПК, на якому ви робите настройку. Також є пункт «Синхронізація з NTP сервером». Вкрай зручна функція! За допомогою неї відеокамера опитує заданий NTP сервер через певні проміжки і отримує точний час.

Після цього налаштовуємо запис. Для початку потрібно відформатувати SD карту, вибираємо її і натискаємо «форматувати»:

Налаштування роботизованою ip камери Dahua

Після переходимо до підпункту «розклад»

Тут ми вже налаштовуємо періоди записи і її тип. В основному ті, хто використовує запис на SD карту ставлять запис по руху, щоб заощадити місце і вмістити більше цінного архіву, замість того щоб знімати, скажімо, порожню кімнату. Також ви можете поставити постійну запис за розкладом, а в решту часу по руху.

Налаштування роботизованою ip камери Dahua

Тепер найцікавіше, настройка самого PTZ. Заходимо в пункт «PTZ» в підпункт «функції» і починаємо створювати Preset. Preset - це точки між якими буде переміщатися зображення. Переміщайте картинку за допомогою стрілок які перебувати під зображенням камери, щоб зберегти preset натисніть на дискету в рядку.

Налаштування роботизованою ip камери Dahua