У цій статті ми розповімо, як самостійно налаштувати wi-fi камеру Dahua і вивести зображення на комп'ютер і смартфон для віддаленого перегляду.

При виборі системи відеоспостереження наші клієнти часто віддають перевагу установці однієї-двох цифрових IP-відеокамер. Після покупки таких камер, вони, зазвичай відкривають коробку, і бачать абсолютно новий пристрій, не кажучи вже про те, що як підключити або налаштувати таке в своїй локальній мережі, вони не мають і найменшого розуміння. Тяганина з інструкціями або відео в інтернеті часто викликає у людей роздратування, хоча виробник постарався максимально спростити процес налаштування відеокамер Dahua, слідуючи модним трендам технологічності. Якщо у вас не вистачає часу, щоб з цим розібратися, то ось за цим посиланням можете замовити установку і налаштування своєї системи відеоспостереження. Якщо немає - зараз Кібстор розповість, як правильно підключити камеру по повітрю (Wi-Fi) в своїй локальній мережі, тобто в мережі квартири, будинки дачі або офісу.

Як вивести відеокамеру на комп'ютер в локальній мережі

Розглянемо на прикладі відеокамери Dahua DH-IPC-HFW1320SP-W 0280B яку можна використовувати як самостійну, так і підключити до відеореєстратора, для зберігання відеозаписів протягом більше 1 місяця.

При першому включенні нам необхідно знайти камеру в нашій мережі, для цього потрібно завантажити програмне забезпечення ToolBox, увійти в нього та знайти програму ConfigTool:

 

 Підключаємо камеру до роутера за допомогою патч-корду (мережевого кабелю) і чекаємо її виявлення на екрані:

 

 

Важливо! Ваш комп'ютер повинен бути в одній підмережі з камерою, а саме закінчення адреси камери повинно збігатися з закінченням адреси роутера.

У нашому випадку камера знаходиться в другій підмережі 192.168.2.192 - де цифра 2 означає підмережа, а роутер - в першій, значить нам потрібно змінити IP-адресу камери. Для цього натискаємо на Modify IP і міняємо адресу камери, для прикладу візьмемо стандартний 192.168.1.108

 

З'явиться вікно, в якому потрібно вести такі значення:

Start IP: 192.168.1.108              -     Новиа адреса камери;

Subnet Mask: 255.255.255.0     -     Маска підмережі (ставиться за замовчуванням);

Gateway: 192.168.1.1                -    Шлюз роутера (Ставиться за замовчуванням);

Натискаємо «Ок» і оновлюємо список камер, потім натискаємо праворуч букву «е» яка відкриє нам браузер Internet Explorer:

Авторізуемся (Користувач: admin; пароль: admin) які є заводськими налаштуваннями камери.

Тиснемо кнопку "Вхід";

З'явиться вікно, яке пропонує змінити пароль на будь-який інший.

Обережно! Постарайтеся записати дані входу, щоб не забути введений пароль. Процедура скидання пароля - платна, для цього Вам доведеться звернутися в сервісний центр постачальника. Для тих, хто вже впорався з цим завданням, просимо не погіршувати ситуацію і звернутися за телефонами 0800 331-276, 044 333-74-31 в наш СЦ.

Тиснемо «ОК» для продовження, якщо не хочете міняти пароль, то залиште поля порожніми і натисніть кнопку «Скасувати»,

Можливо внизу з'явиться пропозиція про встановлення плагіна для попереднього перегляду картинки з камери, погоджуємося на завантаження і встановлюємо. Потім сторінка перезавантажиться і дасть доступ до веб-інтерфейсу камери.

В правому верхньому куті буде вкладка "Настройки" камери, натискаємо. У вікні, що відкрилося заходимо на вкладку "Сеть" -> "Wi-Fi". Знаходимо назву нашої мережі та натискаємо на неї.

Важливо! Камери підтримують мережу на частоті 2,4 ГГц тому, якщо в налаштуваннях вашого роутера вказано тільки мережу 5 ГГц а 2,4 ГГц вимкнена, радимо включити і цю функцію, інакше використання камери буде обмежено тільки проводовим підключенням!

Октриваем вкладку Мережа - TCP / IP, знаходимо «Мережева карта» і вибираємо «Бездротова», натискаємо «Встановити як».

Це потрібно для того щоб IP-камера після втрати мережі (пропав інтернет, неполадки роутера, у роутера або камери пропало живлення), при нормалізації автоматично перепідключатися до тієї ж мережі Wi-Fi, а не намагалася підключитися дротовим з'єднанням.

Ось і все, тепер камера працює по бездротовій мережі і, навіть після перезавантаження, відразу ж підключиться до роутера і передасть картинку по вай-фай.

Як вивести відеокамеру на смартфон

Для цього нам знадобиться програма GDMSS Plus / IDMSS Plus для смартфонів на базі Андроїд і Apple відповідно (скачати їх можна безкоштовно в магазинах Apple Store, Google Play), можете вибрати і лайт версію, вони майже не відрізняються інтерфейсом. Після установки запускаємо додаток на смартфоні і:

Вибираємо пункт "Просмотр"

Натискаємо на значок + чи камеру справа зверху:

Скануємо QR код камери, або вводимо вручну Серійний номер:

Тиснемо далі. Вибираємо відповідний тип підключення: бездротовий або провідний (якщо ви вирішили підключити камеру за допомогою крученої пари).

Далі ставимо ім'я пристрою і вводимо його пароль у відповідному полі:

Натискаємо кнопку "Сохранить" праворуч зверху.

Тепер наша камера додана на телефон і ми можемо переглянути її в реальному часі. Для цього вибираємо нашу камеру в пункті «Устройства» внизу екрану і натискаємо «Отображение». Ось і все тепер Ви можете бачити все, що відбувається перед камерою в реальному часі.

Додатково: За замовчуванням цифрові відеокамери ведуть запис по руху. Якщо Ви хочете поставити пристрій на постійний запис, тоді варто враховувати, що звичайної флешки в 32 Гб буде недостатньо для тривалого зберігання записів (зазвичай не більше 4 днів). Щоб змінити тип запису зі стану «За рухом» на постійний запис зайдіть в налаштування камери, можна вже за допомогою програми на смартфоні.

Відкриваємо «Устройства», вибираємо камеру, звходимо до пункту «Удалённые настройки» – «Управление хранилищем» - «Расписание».

Справа зверху натискаємо на олівець і міняємо всі пункти на «Постоянно». Натискаємо «Дата» і виставляємо пункт «Постоянно» на кожен день тижня. Потім натискаємо праворуч зверху зберегти.

Вітаємо Вас з успішною налаштуванням IP-камери відеоспостереження по вай-фай. Далі, за допомогою таких дій Ви можете розширювати систему такою кількістю камер, яке дозволить підключити потужність роутера. Підібрати моделі камери ви можете в Kibstore, нашому гіпермаркеті охоронних систем.