Огляд недорогих відеокамер Hikvision

Дорого-багато або дешево-сердито? Як жити з таким вибором? Історично склалося враження, що коли чуємо слова 4К, 8 мегапікселів, ultra hd, то це означає - пора витрушувати заначку, так як буде дуже дорого. Сьогодні спробуємо розібратися чи дійсно технології так зробили крок вперед, що камера з роздільною здатністю в 8 мегапікселів коштує менше 2 тисяч гривень.

Про автора

Володимир Флоров

Головний інженер ТОВ Кібстор. Наш технічний гуру і просто товариська людина.

Ми вирішили протестувати недорогі аналогові камери високої роздільної здатності Hikvision, на дешевому мідному кабелі, з найдешевшими роз'ємами. Що з цього вийшло розповімо в цьому огляді.

Вибір припав на відеокамери DS-2CE16U0T-ITF (2,8 ММ) 8 Мп Turbo HD та DS-2CE76U0T-ITPF (3.6 мм) 8 Мп Turbo HD. Це багатство ми підключили до 4-канального Turbo HD відеореєстратора DS-7204HUHI-K1.

Зовнішній вигляд відеокамер Hikvision

Після першого погляду на розмір і вид коробок в голові виникає питання: чому камери такі маленькі, чому зроблені з тих же матеріалів, що і більш дешеві камери? Я вважаю відповідь проста - не потрібно про це навіть про це думати. Нам же важлива хороша картинка, а не модний корпус. Низька ціна виходить за рахунок скорочення виробничих витрат, інакше кажучи, виробник спеціально економить на корпусах, уніфікує комплектуючі, щоб клієнт отримав ефективне і недороге рішення.

Висновок такий - зовнішній вигляд скромний, але якість матеріалів - нормальне. Ну що ж, сподіваюся це буде як VW Polo GTI, коли в скромному корпусі живе крута начинка.

Тестування відеокамер Hikvision

Використовуваний для тесту кабельДля тестування ми вибрали камери відеоспостереження фірми HIKVISION з нашого складу, роз'єми китайські, під гвинт, кабель - RG-59 + 2x0,5 (центральна жила - мідна, екран - мідний, кабель живлення - теж мідний). Обидві камери тестуються на кабелі довжиною 305 м (для перевірки і порівняння взяли еталонний, обтиснутий компресійними BNC патч-корд).

Для роботи з камерами ми вибрали недорогий чотирьохканальний реєстратор DS-7204HUHI-K1, зі звичним інтерфейсом і функціями своїх менш потужних побратимів.

Зображення

Зображення з камери якісне. Безперечно, це не IP камера з хорошою матрицею і хорошим об'єктивом, але чесно, показує добре.

Зображення з камери Hikvision. Відстань 5 м

З 5 метрів добре, навіть без збільшення, видно обличчя і купюру.

Зображення з камери Hikvision. Відстань 11 м.

З 11 метрів без зуму видно погано, але ...

Зображення з відеокамери з цифровим зумом

З використанням цифрового зуму ми бачимо купюру навіть з 11 метрів.

Зображення з камери Hikvision з відстані 16 м

З 16 метрів, ідентифікація особи утруднена, купюру не видно.

Що можна сказати в підсумку?

За відносно низьку ціну ми отримуємо більш ніж гідну картинку, простоту монтажу і налаштування навіть з використанням бюджетних матеріалів. Також варто відзначити роботу на довгому відстані від реєстратора. Також настійно рекомендую використовувати телевізор або монітор з роздільною здатністю 3840x2160, тоді ви зможете отримати «реальне» відображення 8 мегапікселів. Єдине, чим ми залишилися не задоволені якістю збірки циліндричної камери. Як показує практика, через нещільний стик між чорною та білою частинами корпусу (де трошки гумка не прилягає) може потрапити вода.

В цілому, за ці гроші можна купувати і використовувати.